mk bg en

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/delcevoo/public_html/kudgocedelcevdelcevo.mk/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89
Со почит на историјата

Со почит на историјата

КУД Гоце Делчев е постојан учесник во одбележувањето на сдите значајни датуми, јубилеи и личности во општина Делчево. Беспрекорната соработка со локалната самоуправа во градот чие име го носи токму Гоце Делчев во текот на повеќедецениското постоење на КУД Гоце Делчев, бележи особени резултати и подвизи.

Како плод на таа соработка.....

Наскоро повеќе текст.....

Date

06 Март 2015

Categories

Настани